Polacy obecnie podróżują znacznie intensywniej niż dekady temu, gdy samo otrzymanie paszportu było kłopotliwe. W dzisiejszych realiach sytuacja gospodarcza w państwie jest unormowana, dlatego mieszkańców stać na wakacje zagranicą. Ogromnym marzeniem wielu z nich jest wyprawa do Stanów, kraju, który każdy zna z popularnych serialów oraz filmów. Jeśli planujesz zobaczyć to miejsce, zacznij organizację jeszcze dziś.
Mieszkańcy Polski jeśli pragną odwiedzić Stany muszą posiadać ważną wizę. Na jej otrzymanie należy przeznaczyć kilka miesięcy, gdyż nie jest przyznawana od ręki.

Na początku trzeba umówić się na spotkanie z amerykańskim konsulem, będzie to możliwe w Krakowie oraz w Warszawie.

W wyznaczonym terminie trzeba udać się do urzędu z przygotowanym formularzem o wizę turystyczną, trzeba wziąć także ważny paszport.

W trakcie rozmowy z konsulem będziemy poproszeni o dostarczenie odpowiedzi na kilka pytań.

Jeśli nasza kondycja materialna jest optymalna, oraz nie jesteśmy kryminalistami, wówczas najprawdopodobniej otrzymamy wizę bez problemu. Dopiero mając ten dokument warto nabywać bilet. Lot transatlantycki zajmuje paręnaście godzin, jest również znacznie droższy od podróży w obrębie Europy. Toteż szukanie interesującej opcji podróży należy rozpocząć parę miesięcy przed urlopem. Warto przewertować pełno witryn, gdyż na poszczególnej z nich oferty mogą być zupełnie różne.

Zazwyczaj najprzystępniejsze z Europy są transfery do Nowego Jorku. Można pierw tam się udać, a potem skorzystać z lotów krajowych, które są niezwykle tanie.

Pamiętajmy także, aby odpowiednio spakować własny bagaż. Bowiem na terytorium Stanów nie możemy wwozić żywności oraz napojów będących z poza Ameryki. Jedyne zakupy tego typu można zrobić na strefie bezcłowej. Również wracając do kraju nie można pakować prowiantu, bowiem UE ma podobne regulacje prawne. Wyżywienie w USA jest bardzo tanie, jednak nocleg już nie. Najlepszą obecnie opcją jest wynajmowanie mieszkań lub pokojów od osób prywatnych, możemy zrobić to zawczasu, przez internet. Działają specjalne portale online, które służą pośrednictwem..