Współcześnie żyjący Polacy mają możliwość zobaczyć praktycznie każdy zakątek świata, a co najważniejsze, nie dotyczy tojedynie majętnych obywateli.

Odkąd tanie linie samolotowe zagościły u nas, możemy za bezcen podróżować w obrębie Europy oraz dalej. Pewnie, że aby znaleźć najlepsze oferty musimy wiedzieć jak szukać, oraz decydować się na podróż w dogodnym terminie. W zależności od kraju, który pragniemy zwiedzić, odmienny miesiąc będzie najatrakcyjniejszy w sprawie temperatury. Jednak wówczas, ceny za hotel lub samolot będą znacznie droższe, bowiem najwięcej podróżnych wówczas nadciąga.Idealnym przykładem jest Izrael – w momencie naszej wiosny pogoda tam jest idealna, bez deszczu i męczących upałów. Jeśli jednak pragniesz tam się wybrać za przysłowiowy grosz, okazyjne loty znajdziesz jesienią. Co prawda podziwianie Ziemi Świętej może być zakłócane opadami, ale mimo to temperatura jest o wiele wyższa niż w Polsce. Również Barcelona, jedno z najczęściej odwiedzanych miast przez rodaków, może być tania. Lotniczy bilet w najpopularniejszym sezonie wakacyjnym kosztuje nawet 1000 złotych w obie strony. Kwota ta jednak znacznie się zmniejsza w sezonie jesiennym, gdy możemy się tam wybrać już za 100 złotych. A Barcelona ma delikatniejszy klimat, nawet w listopadzie zobaczymy tam dużo słońca.

Poza tym bez skwaru zwiedzanie będzie przyjemniejsze.

Także osoby pragnące polecieć do USA powinny wziąć pod uwagę sezon. Do Los Angeles, legendarnego miejska, należy wybrać się w styczniu, wtedy to transfer bezpośredni z Berlina kosztuje mniej, niż przejazd do Nowego Jorku w czerwcu lub sierpniu. Dużo osób z naszego kraju, które pragną zobaczyć Kalifornię ochoczo wybierają ten czas, bowiem jest to okres spokojniejszy, z niewielką ilością turystów. Jeśli turystyka to dla ciebie znacznie więcej, niż leżenie na plaży, latanie poza gorącym sezonem musi cię zainteresować. Gdyż popularne miejsca, jak Los Angeles czy Barcelona, najchętniej odwiedzane są w miesiącach gorących, co znacznie winduje cenę lotów. Dlatego warto odwiedzić te miejsca w pozostałych okresach, kiedy to na spokojnie wszystko zobaczymy..
Kliknij tutaj!: funny birthday quotes

<< Poprzedni
Następny >>