Nieświeży oddech może sprawiać kłopoty z poczuciem własnej wartości, zaburzać obraz zauważania własnej atrakcyjności, wieść do trudności w nawiązywaniu relacji towarzyskich a w rezultacie nawet do chandry.

Nie wszyscy są świadomi swojego kłopotu, w związku z tym wdrożenie trafnych metod ochronnych staje się jeszcze trudniejsze.

Jakie czynniki generują nieświeży oddech oraz jak ich unikać?
Nieodpowiednia higiena jamy ustnej - to pierwsze, co nadchodzi na myśl.

Zła pasta do zębów, niestosowanie nici dentystycznych oraz płynów bakteriobójczych sprawia, że w ustach zostają resztki pożywienia i mnożą się bakterie.

Powodem nieświeżego oddechu może być też schorzenie zwane halitozą. To kłopotliwe, jest ona trudna do zdiagnozowania. Aby ją wyleczyć wykorzystuje się suplementy i środki farmakologiczne. Nieświeży oddech oznaką choroby Nieznośny zapach ust nie zawsze należy rozpatrywać jako problem sam w sobie. Może być równie odpowiednio objawem próchnicy, aft, pleśniawek, drożdżycy i nowotworów. To skutkiem tego chociaż raz w roku lub ewentualnie częściej należy odbywać wizytacje kontrolne stomatologiczne. Stomatolog w trakcie wizyt usunie kamień oraz płytkę nazębną a również wykluczy inne choroby..
<< Poprzedni
Następny >>