Poprzednio prezentowaliśmy różnorodne kwestie które dotyczą wybrania właściwego projektu domu, ale aby móc w czymś wybierać, z początku trzeba pójść do jakiegoś biura projektowego. Dobrze więc, żeby nie było to pierwsze lepsze, albo przypadkowo wyszukane w książce telefonicznej. Oto parę rad, jakie warto rozważyć podczas wybierania biura architektonicznego lub architekta.
Szukając odpowiedniej firmy czy osoby, z początku warto poczytać witryny internetowe tych specjalistów.

Już to jest w stanie nam wiele powiedzieć.

Jednakże wyjątkowym źródłem informacji są dopiero grupy dyskusyjne, gdzie wychodzi czy rekomendacje zamieszczone w internecie są zgodne z prawdą. Klienci, którzy korzystali dotąd  z usług wybranego biura są w stanie powiedzieć, jak przebiegała współpraca, czy pojawiły się dodatkowe wydatki i jaki w końcu był efekt użycia projektu. Biuro, jakie jawi się nam jako wyjątkowo interesujące, dobrze jest wcześniej odwiedzić. Możemy wtedy prosić o rzut oka do pozostałych realizacji biura.

To wrażenie z wizyty też jest w stanie trochę nam uświadomić o tym, czego będzie można spodziewać się po określonym biurze.

Na pewno nie polecamy sugerować się przy wyborze biura ulotką reklamową, lub zwykłą informacją na stronie. To nie powie nam, czy wizja projektanta nam się spodoba, albo jak duże jest doświadczenie projektanta.

Na ulotkach i w internecie wszyscy przedstawiają się w najkorzystniejszym świetle, a rzeczywistość pokazuje się dopiero podczas bezpośredniej rozmowy. Najgorzej, gdy już po zakończeniu zlecenia,  nie jesteśmy zadowoleni z efektu. Zatem żeby uniknąć podobnych okoliczności, decyzję dotyczącą biura opłaca się podjąć niespiesznie, kierując się spokojną kalkulacją a nie emocjami, spowodowanymi na przykład wizualizacją wyszukanych projektów w galerii danego biura. Nie warto również kierować się stereotypowymi poglądami, czasami jest tak, że gorzej obsłuży nas spore i znane biuro, niż projektant – wolny strzelec, jaki dość krótko funkcjonuje na rynku..
Zobacz witrynę: kredyt bez biku