Produkcja filmowa kojarzy nam się na ogół z planem filmowym, kamerami a także konstrukcjami odzwierciedlającymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w brukowcach wyłaniają się obrazy z realizacji scen w przestrzeni miejskiej, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednakże stworzenie filmu jest dużo bardziej złożonym biznesem. Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę na rzecz jego aspektów technicznych. Bez specjalnego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe.

Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji wielokrotnie wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu czynności na wysokości. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Ekwipunkiem, który ułatwia tego kategorii prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia bardzo ułatwiają pracę profesjonalistów filmowych.

Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego przedtem montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również zrealizować wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko kaskaderskie sceny w których aktor przebywa na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Często okazuje się, że za pomocą profesjonalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim okresie kręcąc jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń.

Polegało to na zamontowaniu mocnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..


Zobacz:
Gdzie zamówić koszulki kolarskie
Zielona herbata dla świnki morskiej
Jak osiągnąć wysportowaną sylwetkę?
Jaki środek na wypadanie włosów według was - próbowałem już sporo leków