Miłośnicy zwierząt ubolewają nad faktem, który staje się coraz bardziej powszechniejszy - agresja. Jest to temat bardzo posępny, zmuszający do refleksji. W internecie, jak i w telewizji co chwilę pojawiają się świeże wiadomości nawiązujące do tego, że pewien bestialski człowiek próbował zabić zwierzaka. Wtedy zastanawiamy się: "Dlaczego oni to robią? Czy daje im to przyjemność?". Nie jest to wykluczone. Niektóre osoby są sadystami, więc sprawia im przyjemność patrzenie na umierający organizm. Jest to przez nas całkowicie abstrakcyjne.

Płaczemy nad tym faktem, bo udręka tych stworzeń automatycznie przechodzi na nas.

Przemocą wobec zwierząt można nazwać też pozbywanie się swoich zwierzątek przez porzucanie ich na poboczu. Wbrew pozorom one także posiadają uczucia, też czują, a w związku z tym jakieś emocje im towarzyszą. Masz wątpliwości? To dlaczego Twój pies cieszy się gdy powracasz z pracy? Zostało stworzonych wiele kampanii, które starają się ochraniać te bezbronne istoty. Czasami jednak ich działalność nie przynosi pożądanych efektów. My jednak, jako ludzie, starajmy się pomagać naszym mniejszym braciom, bo nie raz zdarzało się tak, że to one ochraniały swoich opiekunów.

Coraz więcej celebrytów wspomaga akcje, które mają za zadanie zapobiegać agresji wobec zwierząt. Jeśli masz gorszy nastrój, nic nie szło po Twojej myśli - nie znęcaj się nad psem czy jakimkolwiek innych stworzeniem. Zakup sobie worek treningowy, porzucaj garnkami w domu. Zapamiętaj: pies to nie zabawka.

Jeżeli chcesz sprawić swojemu dziecku prezent i kupić mu zwierzątko, to nie traktuj go przedmiotowo. O nie też trzeba dbać, karmić, chodzić na spacery. W końcu jest to organizm żywy, który pełni wszystkie procesy życiowe. Należy to zrozumieć. Od jakiegoś czasu w internecie pojawiają się petycje i akcje dotyczące zaprzestania przemocy wobec zwierząt. Nie są one tak bezwartościowe, za jakie uważa je duża ilość osób. Jednoczą one obrońców praw zwierząt. Gdy przechadzasz się ulicą i zauważasz, że ktoś znęca się nad zwierzęciem, to natychmiast zareaguj! Uratujesz mu życie i dasz szansę na dalsze istnienie. On na pewno będzie wiedział co dla niego poczyniłeś. Oprócz tego, sprawcę tego wydarzenia zgłoś natychmiast na policję, bo zasługuje na odpowiednią karę. Pamiętaj, że dobro, które dajesz, z pewnością wkrótce do Ciebie wróci i to z podwójną siłą. Pomaganie jest ważne!.


Kliknij ten link teraz: instruktorzy nauki jazdy kielce opinie